Rury PCV wodociągowe

Informacje ogólne

System ciśnieniowy z PVC-U produkowany jest metodą wytłaczania z nieplastyfikowanego polichlorku winylu (PVC-U) z dodatkiem stabilizatorów, środków smarnych i pigmentu. Rury produkowane są w klasie ciśnienia PN 10 o średnicy od 90 do 225 mm w odcinkach o długości 6 m, z bosym końcem. Rury i kształtki łączone są kielichowo za pomocą elastomerowego pierścienia uszczelniającego.

rury

 

Systemy rur PCV są przeznaczone do przesyłu wody i mają zastosowanie przy budowie następujących rodzajów instalacji i sieci:

– wodociągowych

 

– stacje uzdatniania wody

– przemysłowe instalacje wodociągowe

 

 

1. Wysoka jakość i wytrzymałość materiałowa Gwarantem najwyższej jakości systemu jest wysokiej klasy surowiec PVC-U, najnowocześniejsza technologia wytwarzania i stała kontrola jakości wyrobów. 2. Wysoka szczelność systemu Zastosowanie systemu uszczelniania Power-Lock jest gwarancją pełnej szczelności i jednolitości systemu. Uszczelka Power-Lock nie ma możliwości przesunięcia się lub podwinięcia, co eliminuje najczęstszą przyczynę nieszczelności rurociągów. Zarówno materiał jak i konstrukcja uszczelek Power-Lock spełnia wyjątkowo ostre wymagania eksploatacyjne. 3. Doskonała hydraulika Gładkie wewnętrzne powierzchnie ścian zapewniają małą chropowatość bezwzględną przewodu, zmniejszają opory podczas przepływu wody oraz uniemożliwiają zarastanie rur. Pozwala to na zmniejszenie średnic rurociągów przy wymiarowaniu systemu. Prowadzi to do znacznego obniżenia kosztów inwestycji oraz wpływa na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do pompowania, a co za tym idzie obni- ża koszty eksploatacyjne. 4. Mały ciężar rur Ciężar rur PVC-U jest około 5,5 raza mniejszy niż rur stalowych. Gwarantuje to znaczne obniżenie kosztów montażu ponieważ:

– może go wykonać w krótkim czasie, ręcznie tylko dwóch pracowników.

– przebiega bez użycia ciężkiego sprzętu budowlanego, co daje oszczędność kosztów transportu i obsługi.

– zredukowano do minimum lub nawet całkowicie wyeliminowano konieczność budowy dróg montażowych.

– kielichowe zakończenie rur pozwala na ich szybkie łączenie.

5. Łatwość i precyzja montażu w każdych warunkach Do montażu rur Pipelife potrzebna jest dwukrotnie mniejsza siła niż przy montażu rur z uszczelkami tradycyjnymi.

6. Długi okres użytkowania Zastosowanie PVC-U- materiału odpornego na korozję, długotrwałe działanie kwasów, zasad, olejów, piasku i zakwaszonej gleby oraz zastosowanie przez Pipelife systemu szczelności w połączeniu z podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi, gwarantują długi, ponad 50-letni okres bezawaryjnego użytkowania.

7. Możliwość stosowania różnych połączeń r możliwość wykonywania przyłączy stosownie do wymogów użytkownika r możliwość łączenia ze sobą różnych materiałów np. PVC – żeliwo, PVC-stal, PVC-PE, PVC-U-azbestocement r możliwość instalowania różnego typu armatury.

 

Rury PE można łączyć stosując

– złączki skręcane zaciskowe

– zgrzewanie doczołowe

– kształtki segmentowe

– zgrzewanie elektrooporowe

– połączenia kołnierzowe

– łączniki kompensacyjne np .w instalacjach nadziemnych