Warunki finansowe

Współpraca na zasadach partnera handlowego

Partnerzy handlowi traktowani są priorytetowo przez naszą firmę. Staramy się im zapewnić pomoc serwisową, preferować jako klientów w przypadku zakupu poszukiwanych towarów, umożliwiać wypożyczanie towaru i ewentualny jego zwrot w celu ochrony jego interesów.

Podstawowym kryterium, jakie przyjmujemy przy ocenie współpracy z klientem, jest terminowość spłaty jego zobowiązań. Częste i znaczne opóźnienia w płatności będą skutkowały rygorystycznie przestrzeganym skracaniem terminu płatności, obniżenia limitu kredytu kupieckiego lub nawet zerwaniem umowy o współpracy handlowej. Niezapłacone w terminie zobowiązania będą bezwzględnie skutkowały wystawianiem przez naszą firmę not odsetkowych obciążających kontrahenta.

 

Dla partnerów, którzy nie podpisali z nami umowy kredytowej i nie został im przyznany limit kredytowy istnieją trzy sposoby płatności w zależności od wybranej formy transportu:

  • gotówka – odbiór własny
  • przelew potwierdzony – zamówienie zostanie zrealizowane, gdy pieniądze znajdą się na koncie bankowym Alfa Instalacje; w takim wypadku wymagamy, by nabywca przesłał kopię dowodu wpłaty środków na nasze konto lub przedstawi bankowe potwierdzenie dokonania przelewu (oryginał).
  • za pobraniem – w wypadku wysyłki spedycją; należy zapłacić za towar w momencie odbioru przesyłki. Koszty związane z obsługą pobrania przez firmę spedycyjną ponosi kupujący (nie dotyczy przesyłek, które zgodnie z zasadami opisanymi w „kosztach transportu” zwolnione jest z opłat za wysyłkę)

W wypadku podpisanej umowy kredytowej kontrahent otrzymuje kredyt kupiecki do określonej wysokości z uzgodnionym terminem jego spłaty.

Pytania dot. warunków finansowych prosimy kierować na adres: biuro@alfainstalacje.pl